În perioada 21 noiembrie - 07 decembrie 2020 se desfăşoară alegerile pentru locurile rămase vacante în Consiliul Facultății.

Numărul locurilor vacante:

2 locuri pentru Consiliul Facultății distribuite astfel:

Licență: Anul II Chimie Medicală + Chimie Farmaceutică - 1 loc

Doctorat - 1 loc

Alegerile pentru desemnarea reprezentanților în Consiliul Facultății de Chimie va avea loc conform următorului calendar, aprobat în cadrul ședinței Senatului Universității din București în data de 18 noiembrie 2020:

1. Depunerea candidaturilor va avea loc în perioada 21-25 noiembrie 2020.

Candidaturile (CV și scrisoare de intenție) pentru calitatea de reprezentant al studenţilor în Consiliu se depun în format electronic pe adresa de e-mail : cAceastă adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până pe 25 noiembrie 2020, ora 20:00.

1. Campania electorală a candidaţilor se va desfăşura în perioada 26 noiembrie - 01 decembrie 2020
  2. Alegerile  se vor desfășura în perioada 02 decembrie-07 decembrie 2020
  3. Rezultatul votului se va anunța prin publicare în termen de 24 de ore.