În urma încheierii votului din data de 27.10.2020, s-au constatat următoarele rezultate:

Pentru An I, Chimie Medicală și Chimie Farmaceutică – Numărul de voturi exprimate este 20.

Cvorumul de prezență  - 23 votanți (1/3 +1)- NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență.

An I, Chimie și Biochimie Tehnologică – numărul de voturi exprimate este 26.

Cvorumul de prezență  - 26 votanți (1/3 +1) – Candidata ******  a fost aleasă cu 24 voturi  PENTRU .

An II, Chimie + Biochimie Tehnologică- numărul de voturi exprimate este 26.

Cvorumul de prezență  - 18 votanți (1/3 +1) - Candidata ****** a fost aleasă cu 24 de voturi PENTRU.

An III, Chimie +Biochimie Tehnologică – numărul de voturi exprimate este 19.

Cvorumul de prezență  - 28 votanți (1/3 +1)- NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență

An III, Chimie Medicală+ Chimie Farmaceutică - numărul de voturi exprimate este de 22.

Cvorumul de prezență  - 18 votanți (1/3 +1) - Candidata ****** a fost aleasă cu 20 de voturi PENTRU.

An I+II Master – numărul de voturi exprimate este 37.

Cvorumul de prezență  - 41 votanți (1/3 +1) - NU A FOST INDEPLINIT Cvorumul de prezență

În cazul alegerilor pentru reprezentantul Facultății de Chimie în Senatul UB - număr total de voturi exprimate 185.

Cvorumul de prezență  - 181 votanți (1/3 +1) - Candidata ****** a fost aleasă cu 168  de voturi PENTRU.

Ca urmare a neintrunirii cvorumului de prezență, în data de 29 .10.2020, in intervalul orar 10:00 – 20:00 se va organiza cel de-al doilea tur de scrutin, pentru alegerea reprezentanților:

- An I-Chimie Medicală + Chimie Farmaceutică;

- An III- Chimie + Biochimie Tehnologică

- Master,

in Consiliul Facultății de Chimie.

Votul va avea loc pe platforma HELIOS.

Candidaturi pentru Consiliul Facultății de Chimie:

An I, licență, Chimie medicală+Chimie farmaceutică:

• ******

An III, licență, Chimie+Biochimie Tehnologică:

Masterat: