In zilele de 27 și 28 ianuarie 2021, Comisia Europeană organizează două evenimente dedicate studenților europeni.

European Youth Event online, 27 ianuarie 2021

Miercuri, 27 ianuarie 2021, va avea loc o nouă ediție a European Youth Event cu tema “European Universities – How can students shape these universities of the future?”. Sesiunea se va desfășura online între 12 și 13 (ora României) și va putea fi urmărită în direct pe pagina de Facebook a evenimentului.

Lansarea aplicației Erasmus+, 28 ianuarie 2021

Comisia Europeană, împreună cu Rețeaua Europeană a Studenților și Fundația Universitară Europeană, organizează joi, 28 ianuarie 2021, un eveniment oficial de prezentare a unei noi versiuni a aplicației Erasmus+. Evenimentul va avea loc online, prin intermediul platformei Zoom.

Informatii suplimentare privind programul evenimentelor si inregistrarea gasiti la adresa :