DAAD România și Facultatea de Chimie organizează sesiune de informare online

DAAD România organizează împreună cu Facultatea de Chimie a Universității din București o întâlnire online, luni, 2 noiembrie 2020, începând cu ora 16.00. Scopul întâlnirii este, pe de o parte, pentru a prezenta oferta de burse DAAD pentru anul universitar 2021-2022, iar pe de altă parte, pentru a realiza o prezentare a proiectului ”Ro-Ger Chemical Bonding”, finanțat de DAAD în 2019. Proiectul s-a încadrat în programul de vizite de studiu în Germania, prin care un număr de 15 studenți chimiști și două cadre didactice de la Universitatea din București au vizitat pe parcursul a 10 zile trei universități din Germania. Studenții vor împărtăși auditoriului impresii din această experiență unică trăită în Bavaria.

Pentru a participa la eveniment este necesară înregistrarea prealabilă prin transmiterea unui mesaj la Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până cel târziu luni, 02.11.2020, ora 12.00, menționând tema și data evenimentului.

Informații suplimentare: