ÎN ATENŢIA STUDENŢILOR DE LA MASTER  - SERIA BOLOGNA
În Consiliul Facultăţii de Chimie din data de 13.11.2008 a fost aprobat  Regulamentul de atribuire a creditelor pentru activitatea de cercetare din Planul de învăţământ.
Acesta este următorul:
Semestrul I – referat de literatură din tematica aleasă, susţinut în prezenţa studenţilor de la Master, a conducătorului ştiinţific şi a responsabilului de Master.
Semestrul II – referat  privind rezultatele parţiale, susţinute în prezenţa studenţilor de la Master, a conducătorului ştiinţific şi a responsabilului de Master.
Semestrul III – referat  privind rezultatele parţiale, susţinute în prezenţa studenţilor de la Master, a conducătorului ştiinţific şi a responsabilului de Master.
Semestrul IV – creditele se acordă  pe baza unei note justificative întocmită de conducătorul ştiinţific.