UNIVERSITATEA DIN BUCUREŞTI

FACULTATEA DE CHIMIE

A N U N Ţ

Vă facem cunoscut că în Monitorul Oficial al României, partea I, nr. 303 din 3.05.2011 a fost publicat Ordinul Ministrului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului nr. 4062/2011 privind metodologia-cadru de organizare a referendumului la nivel de universităţi pentru modalitatea de desemnare a rectorului.

Potrivit prevederilor OMECTS  menţionat, dezbaterea publică pentru informarea comunităţii academice asupra referendumului şi implicaţiilor ce decurg din acesta, va avea loc:

joi, 26 mai 2011, ora 1400 , în amfiteatrul P1 din Panduri.

La dezbaterea publică sunt invitate să participe persoanele cu drept de vot: toate cadrele didactice şi cercetătorii care sunt angajaţi cu contract de muncă pe perioadă nedeterminată, din cadrul facultăţii, şi reprezentanţii studenţilor din senatul universitar şi din consiliul facultăţii.

REFERENDUMUL VA AVEA LOC ÎN DATA DE 28 IUNIE A.C. ÎN INTERVALUL ORAR 8,00-20,00

FACULTATEA DE CHIMIE A FOST ARONDATĂ LA SECŢIA DE VOTARE DE LA FACULTATEA DE DREPT.