Vă anunțăm cu bucurie că Centrul de Învățare al Universității din București are acum un site propriu, unde sunt publicate informații actualizate cu privire la oportunitățile de formare și dezvoltare profesională și personală oferite studenților noștri.

Centrul de Învățare al  Universității din București oferă servicii integrate de suport în învățare, având ca scop principal adaptarea mai ușoară la cerințele academice și schimbările impuse de revenirea în format fizic, importante în special pentru studenții din anul I.

Aceștia pot participa la activități in format fizic și online de:

• Coaching și dezvoltare personală în aria competențelor sociale și emoționale.
  • Consiliere profesională şi orientare în carieră.
  • Dezvoltare a competențelor de gândire critică și raționament științific
  • Dezvoltarea competențelor de scriere academică

Studenții pot consulta orarul activităților și se por înscrie direct pe site-ul Centrului de Învățare : https://learningcenter.unibuc.ro/

Spre informarea tuturor studenților,  programul workshopurilor oferite de Centrul de Învățare al Universității din București poate fi consultat AICI