Poster de prezentare: AICI

În săptămâna 6-11 septembrie, masteranzi ai Universității din București, studenți la masterul didactic, oferă elevilor activități în cadrul unor ateliere care se vor desfășura după următorul program:
- ateliere de BIOLOGIE: 9 septembrie de la ora 10 în Grădina istorică și de la ora 12.30 în laboratorul de genetică; 10 septembrie de la ora 10 în Grădina istorică
- ateliere de CHIMIE: 7, 8, 9, 10 septembrie de la ora 10 în zona de picnic (peluza din fața Centrului de educație)
- ateliere de GEOGRAFIE: 9 septembrie, orele 16, 17 și 18 (trei ateliere)
- ateliere de LIMBA GERMANĂ: 9 septembrie de la ora 10 în zona de picnic, 10 septembrie de la ora 10 în zona de picnic și 11 septembrie de la ora 10 în Grădina istorică
- ateliere de LITERATURĂ: 6 septembrie de la ora 12 în Grădina istorică; 7 septembrie de la ora 12 în Grădina istorică; 8 septembrie de la ora 11 în Grădina istorică; 9 septembrie de la ora 12 în Grădina istorică; 11 septembrie de la ora 11 în zona picnic și de la ora 12 în Grădina istorică.

Atelierele se vor desfășura cu număr redus de elevi (maximum 10), cu respectarea normelor impuse de pandemia COVID-19.