Vă aducem la cunoștință faptul că a fost prelungit termenul până la care studenții UB se pot înscrie în competiția UB Talks.

Astfel, înscrierile se pot face până pe 18 martie 2018 la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., menționând numele și prenumele, facultatea, anul de studiu, subiectul/tema pe care vor să o prezinte și un rezumat de aproximativ 5-7 rânduri.

În ediția de anul acesta, marele premiu constă în obținerea unui loc la Școala de Creativitate, organizată de Universitatea din București la Cumpătu, Sinaia, în luna iulie, echivalent a 450 Euro. Acest premiu se va acorda fie celui mai bun student înscris individual în competiție, fie celei mai bune echipe înscrise în concurs.

De asemenea, studenții pot câștiga premii în bani în valoare totală de 1395 RON. În plus, finaliștii vor primi premii speciale din partea juraților.

Mai multe informații despre UB Talks pot fi accesate aici și aici.