ANUNT ANGAJARE CHIMIST

CEPROCIM S.A., institut cu o tradiție de peste 70 de ani în domeniul materialelor de construcții, angajează chimiști cu sau fără experiență de lucru în laborator de chimie analitică.

CEPROCIM realizează activități de cercetare, analize chimice și determinări fizico-mecanice specifice materialelor de construcții (ciment, var, ipsos, materiale liante compozite, etc) și consultanță tehnică pentru agenți economici din domeniul materialelor de construcții.

Condiții minime:

• Student in an terminal /absolvent studii universitare de licență al Facultății de Chimie
  • Cunoștințe operare PC: Word, Excel;
  • Orientare către rezultat și atenție la detalii;
  • Capacitate de analiză și asumare a riscului;
  • Abilități de lucru în echipă și comunicare.

Constituie un avantaj experiența de lucru într-un laborator de chimie analitică

Descrierea jobului

Efectuează analizele chimice pentru caracterizarea materiilor prime (calcar, marnă, zgură, cenușă, etc.) şi materialelor de construcție (ciment, var, etc) conform procedurilor specifice de lucru ale laboratorului;

Asigură înregistrarea și păstrarea tuturor informațiilor privind analizele efectuate;
Prepară reactivii, soluții etalon şi verifică ca reactivii utilizaţi să fie corespunzător preparaţi şi etichetaţi.

Detalii suplimentare la telefon: 0213188890  - dna Catalina Almajan sau la sediu - Bd. Preciziei nr.6, sector 6, Bucuresti.