Vrei sa faci parte dintr-o echipa dinamica de profesionisti? Calipso este o companie cu 100% capital romanesc aflata in topul producatorilor romani de apa imbuteliata si sucuri carbonatate. Infiintata in anul 1991 si activand pe piata de profil din Romania, Calipso functioneaza dupa cele mai inalte standarde de calitate din industrie, fiind certificata IS și IFS – International Food Standard.

Denumire post: RESPONSABIL CALITATE/INGINER INDUSTRIA ALIMENTARA/INGINER CHIMIST

  Cerinte
- studii superioare in domeniu,
- seriozitate, calm, corectitudine, punctualitate, receptivitate,
- abilitati de comunicare si relationare,
- tinuta si comportament echilibrat.

   Descrierea jobului

  • Realizeaza si evalueaza modul de realizare a analizelor fizico- chimice
    · Inregistreaza rezultatele in PC si pe support de hartie;
    · Efectueaza analizele fizico-chimice si microbilogice periodice de laborator conform planului de control si programelor de prelevare;
    · Asigura modul de depozitare in conditii corespunzatoare a reactivilor de laborator, inscriptionarea si etichetarea corecta a acestora, precum si inregistrarea lor;
    · Preaparare reactivii de laborator si determina factorul solutiilor preparate unde este cazul;
    · Urmareste pastrarea integritatii echipamentelor aflate in dotarea laboratorului;
    · Urmareste respectarea procedurilor pentru desfasurarea analizelor de laborator;
    · Urmareste respectarea instructiunilor de lucru cu echipamentele din dotarea laboratorului;
    · Respecta toate procedurile sistemului integrat calitate, mediu si siguranta alimentulu, IFS;
    · raspunde de respectarea normelor de igiena si sanitar-veterinare in procesul de productie ; de calitatea produsului finit prin urmarirea atenta a procesului de productie ;
    · verifica respectarea normelor de igiena si sanitar-veterinare in interiorul societatii (sectii de productie, cai de acces, vestiare, sali mese, depozite) ;
    · verifica inregistrarile intocmite de departamentele productie si aplica viza sa in cazul in care informatiile sunt corecte, iar cantitatea de produs finit este conforma cu standardele de firma
    · participa la receptia si calitativa materiilor prime si produselor aprovizionate de la furnizori, verifica corectitudinea datelor inscrise pe documentelor ce insotesc materiile prime, produsele (declaratiile de conformitate, certificate de calitate etc.)
    · raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de CTC si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul societatii, in conformitate cu prevederile documentelor SMI si IFS, adoptat de organizatie

    Societatea noastra ofera:
    Tichete de masa
    Transport asigurat
    Nivelul salarial va fi evaluat in funcție de competenta si experiența

Programul de lucru - in ture (zi si noapte)

              0729 072 584