Informații pentru candidații ADMIȘI pe locuri de la BUGET, pe listele preliminare

Candidații declaraţi ADMIȘI PE LOCURILE DE LA BUGET vor depune, în vederea confirmării locului, documentele menționate mai jos. În vederea fluidizării procesului de confirmare, am aprecia dacă veți aduce și copii ale documentelor menționate:

• fișa de înscriere imprimată din platforma de înscriere la admitere (aceasta se descarcă prin accesarea butonului generează fișă de înscriere din contul candidatului);
  • DIPLOMA DE LICENȚĂ ÎN ORIGINAL, iar pentru promoția 2023ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ, în original.
  • DIPLOMA DE BACALAUREAT ÎN ORIGINAL și COPIA ACESTEIA, în vederea certificării conform cu originalul
  • copii ale următoarelor documente: certificat de naștere, carte de identitate, certificat de căsătorie (dacă e cazul) și originalele acestora, în vederea certificării conform cu originalul
  • 2 fotografii 3/4 cm realizate recent, cu numele scris pe verso pe fiecare poză;
  • Adeverința medicală, în original.

Candidații care s-au înscris numai online trebuie să depună documentele precizate mai sus, în format fizic, la Secretariatul Facultății de Chimie, din Bdul Regina Elisabeta, nr. 4-12, Bucureşti - sector 3.

Candidații care s-au înscris la sediul facultății trebuie să își completeze dosarul cu ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ SAU DIPLOMA DE LICENȚĂ, ÎN ORIGINAL (dacă aceasta nu se află la dosar).

Candidații care NU depun ADEVERINȚA DE PROMOVARE a EXAMENULUI DE LICENȚĂ SAU DIPLOMA DE LICENȚĂ ÎN ORIGINAL pot fi repartizați pe loc cu taxă, dacă au opțiuni la  taxă și medie corespunzătoare. Aceștia trebuie să prezinte la secretariatul facultății, DIPLOMA DE LICENȚĂ sau ADEVERINȚA DE PROMOVARE A EXAMENULUI DE LICENȚĂ în original și o copie a acesteia ce va fi certificată conform cu originalul. În caz contrar, vor fi considerați retrași.

ÎN TOATE SITUAȚIILE, SE PĂSTREAZĂ OPȚIUNILE DE LA ÎNSCRIERE!

Documentele pentru confirmare se depun la Secretariatul Facultății de Chimie, din Bdul Regina Elisabeta,     nr. 4-12, sector 3, după următorul program:

PROGRAM CONFIRMĂRI:

24 - 27 iulie 2023 – în intervalul orar 9.00-14.00

Candidaţii care nu vor respecta aceste condiţii vor fi declaraţi RETRAȘI la data de 27.07.2023 ora 14:00.

REZULTATE PRELIMINARE CONCURS ADMITERE MASTER - DOMENIUL CHIMIE

CHIIMIA MEDICAMENTELOR ȘI PRODUSELOR COSMETICE  BUGET - ADMIȘI - AICI

BIOMOLECULE BUGET - ADMIȘI - AICI

CHIMIA MATERIALELOR AVANSATE BUGET - ADMIȘI - AICI

CANDIDAȚI RESPINȘI - AICI

REZULTATE PRELIMINARE ADMITERE - MASTER DIDACTIC ÎN CHIMIE

ADMIȘI BUGET - AICI

ADMIȘI TAXĂ - AICI

CANDIDAȚII ADMIȘI LA TAXĂ TREBUIE SĂ-ȘI CONFIRME LOCUL PRIN DEPUNEREA DOCUMENTELOR SOLICITATE  LA SECRETARIATUL FACULTĂȚII DE CHIMIE.

REZULTATE PRELIMINARE ADMITERE - ROMÂNI DE PRETUTINDENI

CHIMIA MEDICAMENTELOR ȘI PRODUSELOR COSMETICE  - loc bursa  - ADMIȘI - AICI