ÎNCEPÂND CU DATA DE  31 iulie 2020

VĂ PUTEȚI ÎNSCRIE LA PROGRAMELE DE MASTER ALE FACULTĂȚII DE CHIMIE - UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI

Înscrierile se pot face :

• Online – accesând platforma Facultății de CHIMIE cu browserul google chrome:

Termen limită pentru trimiterea dosarelor în aplicație: 10 august, ora 14:00.

Pentru înscrierea online puteți consulta ghidul de utilizare a platformei de înscriere pentru admiterea la studii universitare de master - Facultatea de Chimie

SAU

• Prin prezentarea fizică – cu respectarea distanțării fizice - prin depunerea dosarului la Secretariatul Facultății de Chimie, Bdul. Regina Elisabeta nr. 4-12, parter

zilnic:  9.00-14.00; sâmbătă și duminica: 9.00-12.00;

• Candidații care depun dosarul fizic la secretariatul facultății, vor completa fișa de înscriere ce va fi depusă la dosar și vor plăti taxa de înscriere de 150 lei la secretariat. După verificarea documentelor de către secretariat, candidații își vor completa datele în aplicație;
  • Candidații își pot crea cont de înscriere înainte de a veni la Facultate, urmând ca după verificarea dosarului fizic aceștia să finalizeze trimiterea dosarului la facultate.

IMPORTANT: Candidații care se înscriu online sunt rugați să trimită un singur dosar!

ÎN ATENȚIA CANDIDAȚILOR ABSOLVENȚI AI FACULTĂȚII DE CHIMIE A UNIVERSITĂȚII DIN BUCUREȘTI, PROMOȚIA 2020 – SESIUNEA IULIE

Pentru depunerea dosarului electronic, candidații absolvenți ai Facultății de Chimie a Universității din București care nu dispun încă de adeverința de licență trebuie să încarce în platfomă o declarație pe proprie răspundere că sunt absolvenți și că au promovat examenul de licență în sesiunea 27-30 Iulie 2020.

In declarație vor fi trecute atât media anilor de studiu din ciclul licență cât Și media examenului de licență.

Notele înscrise în declarație vor fi verificate și validate în conformitate cu cataloagele existente în Secretariatul Facultății de Chimie.

Declarația va fi încărcată în platforma în locul adeverinței de licență. Model declarație

Candidații care se înscriu online fără a veni la facultate beneficiază de reducerea taxei de admitere cu 25%.

Termen limită pentru înscrierea la secretariatul facultății: 10 august 2020, ora 14:00.

Pentru detalii legate de admiterea la studii universitare de master la Facultatea de Chimie, accesați linkul:

Purtarea măștii este obligatorie; la intrarea în facultate se va realiza triajul epidemiologic prin măsurarea temperaturii;

Candidatul intră singur în facultate; în cazul în care dosarul este depus de o altă persoană, aceasta trebuie să prezinte o împuternicire notarială.