Admitere 2014:

• 25% test grila (la alegere chimie organică sau chimie anorganică şi generală)
  • 75% media de la bacalaureat.

Modele de teste se gasesc pe site-ul facultatii la secţiunea Admitere / Admitere în ciclul de licenţă / Admitere în ciclul de licenţă 2013.

* Lecţii de pregătire pentru Admiterea în facultate 2014

Programa de Chimie Organică  clic aici

Programa de Chimie Anorganică şi Generală  clic aici

*Facultatea de Chimie din Universitatea din Bucureşti organizează Lecţii de pregătire în vederea admiterii la ciclul de licenţă. Lecţiile de pregătire sunt gratuite şi vor fi susţinute în fiecare sâmbătă în intervalul orar 9-13, în Amfiteatrul Gheorghe Spacu (R1) din Bld. Regina Elisabeta 4-12, unde se află sediul Facultăţii de Chimie. Conţinutul fiecărei Lecţii de pregătire va fi anunţat pe site-ul oficial al Facultăţii de Chimie cu 5 zile înainte.

Lecţia 1    (Chimie organică)

Lecţia 2    (Chimie anorganică şi generală)

Lecţia 3    (Chimie organică)

Lecţia 4  (Chimie anorganică şi generală) orele 10,00-14,00

Lecţia 5 (Chimie organică)

Lecţia 6 (Chimie anorganică şi generală)

Lecţia 7  (Chimie organică)

Lecţia 8  (Chimie anorganică şi generală)

Lecţia 9   (Chimie organică)

Lecţia 10   (Chimie anorganică şi generală)

Lecţia 11   (Chimie organică)

Lecţia 12  (Chimie anorganică şi generală)

Lecţia 13 (Chimie organică)

Lecţia 14 (Chimie organică)

* Pe durata examenului de bacalaureat Lecţiile de pregătire vor fi suspendate.

* Lecţiile de pregătire pentru Admitere 2014 în Facultatea de Chimie se vor relua începând cu 15 februarie şi vor fi efectuate alternativ Chimie organică / Chimie anorganică şi generală.

Tematica fiecărei Lecţii de pregătire va fi anunţată în fiecare luni pentru sâmbăta respectivei săptămâni.

Pentru o mai bună desfăşurare a acestor Lecţii de pregătire îi rugăm pe elevii doritori să participe să se înscrie la adresa de mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. folosind drept Subject Lecţii de pregătire şi indicând în mesaj direcția/direcțiile de pregatire pentru care optează.