Asociaţia PATHOS oferă 10 excursii gratuite (transport, cazare şi masă) pentru 10 studenţi selectaţi de Facultatea de Chimie în weekendul 26-27.10.2013, în cadrul proiectului "Muntele - Sport, Sănătate,Turism, Natură". Excursia va avea loc la Cabana Voina din munţii Păpuşa.

Categoriile de studenţi beneficiari ai excursiilor sunt:

a) studenţii cu rezultate deosebite obţinute la învăţătură în anul precedent de scolarizare, cei care au avut activităţi în cadru organizat, al universităţilor, la diverse manifestări ştiinţifice.

b) studenţii implicaţi în acţiuni de voluntariat, activităţi şi proiecte studenţeşti, manifestări culturale, ştiintifice şi sportive realizate în cadrul asociaţiilor studenţeşti.

Înscrierile se fac până pe data de 22 octombrie 2013, la secretariatul Facultăţii de Chimie.