Conf. dr. Marin VLADA

1953-2021

Colegii din Facultatea de Chimie deplâng trecerea la cele veșnice a domnului conf.dr. Marin Vlada.

Pe lângӑ activitatea didacticӑ în domeniul informaticii şi a e-learning, domnul profesor Vlada s-a evidenţiat prin crearea şi organizarea Conferinței Naționale de Invățământ Virtual / International Conference On Virtual Learning (ICVL), care anul acesta a ajuns la a 18-a ediţie.

De asemenea a fost editorul volumelor dedicate Istoriei Informaticii Românești,  reușind cu mult entuziasm să mobilizeze întreaga comunitate de informațicieni și matematicieni și, împreună, să creeze acest domeniu în țara noastră.

Dumnezeu sӑ îl odihneascӑ în pace!

Înmormântarea va fi vineri, 24 Septembrie, la ora 10, la Cimitirul Berceni 2 (Șoseaua Berceni 507, București 041913).
Trupul neînsuflețit va fi depus la Capela cimitirului începând cu ziua de joi, 23 septembrie după ora 15:00.