În perioada 10-29 octombrie 2021 se desfășoară alegerile pentru studenții reprezentanți în Consiliul Facultății și Senatul Universității.

Numărul locurilor alocate sunt:

1 loc pentru Senatul Universității

8 locuri pentru Consiliul Facultății, distribuite astfel:

Licență:

Anul I Chimie + Biochimie Tehnologică – 1 loc

Anul I Chimie Medicală + Chimie Farmaceutică – 1 loc

Anul II Chimie + Biochimie Tehnologică – 1 loc

Anul II Chimie Medicală + Chimie Farmaceutică – 1 loc

Anul III Chimie + Biochimie Tehnologică – 1 loc

Anul III Chimie Medicală + Chimie Farmaceutică – 1 loc

Master:

Anul I + II – 1 loc

Doctorat – 1 loc

Alegerile pentru desemnarea reprezentanților în Consiliul Facultății de Chimie și în Senatul Universității din București vor avea loc conform următorului calendar, aprobat în cadrul ședinței Senatului Universității din București în data de 15.09.2021:

1. Depunerea candidaturilor va avea loc în perioada 10-14 octombrie 2021.

Candidaturile (CV și scrisoare de intenție) pentru calitatea de reprezentant al studenților în Consiliu și Senat se depun în format electronic pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până pe 14 octombrie 2021, ora 20:00.

1. Campania electorală a candidaților se va desfășura în perioada 15-18 octombrie 2021.
  2. Sesiunea de alegeri va avea loc în perioada 19-29 octombrie 2021 - cuprinde 3 tururi de alegeri organizate conform Metodologiei de alegeri a Facultății de Chimie
  3. Rezultatul votului se va anunța prin publicare în termen de 24 de ore.

Metodologie de alegere a reprezentanților studenților în consiliul Facultății de Chimie și în Senatul Universității din București AICI

REGULAMENT de alegere a reprezentantilor studentilor in structurile de conducere ale Universității din București AICI