Pentru cea  de a X-a ediție a Sesiunii de Comunicări Științifice Studențești se prelungește deadline-ul pentru depunerea abstractelor până pe data de 16 mai 2014. Rezumatul se transmite ca fișier atașat la adresa de e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.; e-mail-ul trimis va avea subiectul de forma: Nume Prenume – secțiunea la care doriți să participați. Lucrările trebuie să aibă avizul scris și semnat al profesorilor coordonatori. Participanții sunt rugați să depună la secretariatul Facultății de Chimie (în atenția doamnei Cornelia Floroiu - secretar șef ) și rezumatul în format tipărit, semnat de către cadrul didactic coordonator.